Školské partnerstvá Comenius - bilaterálne v rámci Programu celoživotného vzdelávania COMENIUS

Za obsah produktu zodpovedá výlučne autor a Európska komisia ani Národná agentúra nenesú zodpovednosť za použitie týchto informácií.

Priateľstvo bez hraníc (Friendship without borders)

26. 4. 2012 – 27. 4. 2012 navštívili našu školu partneri z Miškovca, 20 žiakov a 6 pedagógov.
Počas 2 dňovej návštevy absolvovali bohatý program zameraný na spoznanie Košíc a blízkeho okolia. Spolu s našimi žiakmi navštívili Jasov (barokový kostol a kláštor premonštrátov, jasovskú jaskyňu), planetárium v centre voľného času, Dóm sv. Alžbety, Hlavnú ulicu. Panorámu mesta a blízkeho okolia si mohli aj vďaka peknému počasiu pozrieť z Vyhliadkovej veže.
Stretnutie malo aj pracovnú časť. Žiaci obidvoch škôl pracovali na návrhu obálky turistického sprievodcu po Košiciach. Návšteva bola ukončená kvízom, v ktorom si žiaci overili získané informácie a precvičili anglický jazyk.

Brožúra sprievodcu

Turistický sprievodca

English Quiz

Príchod do Košíc