Priateľstvo bez hraníc

20. - 24.2. 2017

V dňoch 20. – 24. februára 2017 sa žiaci tretieho a štvrtého ročníka zúčastnili akcie Priateľstvo bez hraníc. Hlavnou myšlienkou podujatia bola výmena vzájomných skúseností z učenia sa cudzích jazykov a zoznámenie sa s niektorými tradíciami krajín, ktorých jazyk sa žiaci učia.
Žiaci tretieho ročníka si v dobrej nálade posedeli pri samovare a pri pití čaju sa oboznámili s históriou tejto ruskej tradície. Žiaci štvrtého ročníka si pri téme „Moja škola a ja“ hravou i súťaživou formou osvojili názvy vyučovacích predmetov v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku. Pri skupinových aktivitách uvažovali o pôvode slov, ktorým rozumejú aj bez prekladu (Musik, Mathematik, Sport...), diskutovali o príbuznosti slovanských jazykov a o cudzích jazykoch všeobecne - ich jednoduchosti či zložitosti. V pracovných listoch na nich čakali maľované hádanky, písanie azbukou a slov v ruštine aj nemčine (žiaci písali v jazyku, ktorý sa neučia).
Všetky aktivity, ktoré žiaci absolvovali, boli nielen zábavné, ale viedli k vzájomnej komunikácii a porozumeniu. Žiaci si tiež uvedomili dôležitosť učenia sa cudzích jazykov.