Martinská lampiónová slávnosť

11. 11. 2016

V piatok, 11.11.2016, sa uskutočnila na našej škole Martinská lampiónová slávnosť. Žiaci prvého stupňa pod vedením triednych učiteliek a s pomocou svojich rodičov vytvorili nádherné lampášiky z tekvíc, zaváracích fliaš, či papiera. Zapálená svieca vo vnútri vyzdvihla originalitu detskej fantázie.
Žiara lampášikov symbolizuje vieru v naplnenie ľudských snov a želaní. Má odohnať smolu a priniesť ľuďom šťastie, lásku, zdravie a prosperitu. Preto na záver slávnosti žiaci a ich rodičia rozsvietenými lampášikmi presvietili večerné ulice sídliska Podhradová.
Všetci strávili príjemný podvečer plný pohody spojený s posedením pri teplom čaji a koláčikoch.