Educate Slovakia

30.1. - 1.2. 2017

Zapojili sme sa do projektu Educate Slovakia, ktorý je organizovaný pod záštitou Ministerstva školstva.
Projekt pozostáva z týždňového učebného plánu, v rámci ktorého prišli lektori, v našom prípade lektorky z Indonézie, Egyptu, Ukrajiny a Číny. Pripravili si pre našich žiakov, aj štvrtákov, interaktívne workshopy – vyučovacie hodiny. Žiaci si aktívnym používaním anglického jazyka rozvíjali jazykové zručnosti, upevňovali sebareflexiu, zodpovednosť a toleranciu k rozmanitosti. Program viedli vždy vo dvojici a celý proces bol prispôsobený veku žiakov. Predstavili im svoju krajinu, zvyky, tradície, odev, hry.
Žiaci si odniesli mnoho zážitkov i skúseností. Aktívne sa zapájali do komunikácie a niektorí dokázali samostatne viesť dialóg, reagovať na otázky a jednoducho odpovedať.