Slovenský Slávik

Aj tento rok sa našou školou niesol spev krásnych ľudových piesní a naši žiaci si zasúťažili dňa 15. marca v školskom kole súťaže Slovenský Slávik. Súťažiacich bolo neúrekom, prihlásilo sa 39 žiakov. Žiaľ, niektorí ochoreli, niektorých skolila tréma alebo sa nemohli zúčastniť z iných dôvodov a tak nakoniec súťažilo 31 žiakov a to v 3 kategóriách : prvá kategória pozostávala zo žiakov 1. až 3. roč., druhú tvorili žiaci 4. až 6. roč. a tretia patrila žiakom 7. roč.

V 27. ročníku súťaže Slovenský Slávik v 1. kategórii 1. miesto udelené nebolo.
Na 2. mieste sa umiestnila Ivana Výrostková z 1. S triedy. 3. miesto patrí Bianke Spišiakovej z 1.S triedy a Tamarke Vargovej z 3. S triedy.

V 2. kategórii boli úspešní žiaci:
1. miesto získala Veronika Pavelová, žiačka 5. A triedy, 2. miesto patrilo Vaneske Kovalčinovej, žiačke 5. A triedy a Tomášovi Trojčákovi, žiakovi 4.B triedy. Na 3. mieste sa umiestnil žiak 4. B triedy Róbert Frimer.

V poslednej, 3. kategórii bolo udelené iba 1. miesto, ktoré získala Žofia Kollárová, žiačka 7.B triedy.

Žiaci, ktorí získali v jednotlivých kategóriách 1. miesto postupujú do Okresného kola Slovenského Slávika. Víťazom a všetkým, ktorí sa súťaže zúčastnili srdečne blahoželáme a tešíme sa znova o rok.